Úchvatná stránka s príkladmi použitia CSS

Publikoval Michal Kočí dňa 12.08.2006 o 11:48 v kategórii Web

Stránok o CSS je isto nespočetné množstvo, bohužial obvykle nie sú veľmi obsiahle, prípadne obsahujú iba základy o CSS či triviálne príklady. Stránka ktorú som našiel obsahuje rôzne CSS ukážky demonštrujúce možnosti štýlov bez použitia Java Scriptu. Ukážky sú pekne zatriedené do kategórií, i keď navigácia po stránke podľa mňa nie je až taká dokonalá, ako by mohla byť. Tak čo, chcete sa zahrať s CSS? A verte tomu, že slovo zahrať presne vystihuje podstatu niektorých ukážok. Hrali ste už niekedy Bludisko, ktoré je vytvorené čisto v CSS bez použitia JavaScriptu?

Pre netrpezlivých uvediem link hneď na začiatku - jedná sa o stránku CSSplay - Experiments with Cascading Style Sheets. Ako píše sám autor, nesúhlasí s výrokom W3C konzorcia, že CSS sú jednoduchým mechanizmom ako pridať štýly k webovým dokumentom. Tohto názoru som aj ja. CSS rozhodne nie sú až tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať najmä z dôvodu rôznej kompatibility v rôznych prehliadačoch.

Ukážky sú rozdelené do 7 hlavných skupín, každá obsahuje podskupiny (aspoň jednu). Sú tak pekne hierarchicky zoradené. Čo by sa dalo stránke trocha vytknúť je, že nie pri všetkých ukážkach je zobrazený CSS kód a preto treba zakutrať v jej črevách. Jednoducho, niektoré príklady sú okomentované slabšie, iné dôkladnejšie. Každopádne, u každého príkladu sa dá prečítať si či zapísať komentár, čo je istý spôsob, ako sa o konkrétnom CSS dozvedieť viac.

No a úplne nakoniec dávam linku na v úvode spomenuté Bludisko - An Amazing Puzzle

Mohlo by ťa tiež zaujímať

Páčil sa ti príspevok?

Zdieľaj príspevok alebo si ho odlož na neskôr

Sleduj ma

Ak nechceš premeškať príspevky ako je tento, sleduj ma na Twitteri, alebo ak máš RSS čítačku, môžeš sledovať môj RSS kanál.

Komentáre

K tomuto článku nie su pridané žiadne komentáre.

Pridať komentár

Máš niečo zaujímavé povedať k článku? Pridaj to k článku ako komentár. Spam, reklamu alebo inak nerelevantné komentáre okamžite mažem.

Pridanie komentára sa nepodarilo. Oprav si prosím chyby.