Použitie Windows Forms Control v IE

Publikoval Michal Kočí dňa 30.03.2005 o 21:03 v kategórii .Net

Včera v konferencii .Net na serveri Builder.CZ padol dotaz ohľadom ekvivalentu ActiveX komponenty v .Net Frameworku. Nie každý vie, že Internet Explorer dokáže hostovať skoro každý Windows Forms Control (nie tie, ktorých assembly sú uložené v GAC).

Chvílu som pátral po linkoch, pretože v minulosti som skúšal, čo by sa dalo hostovaním control-ov v IE riešiť, a našiel som tieto dva, ktoré na nakopnutie poslúžia viac než dosť.

V článku Using Windows Forms Controls in Internet Explorer sa dozviete základy, teda akým tagom viete control vložiť do HTML stránky, ako s control-om komunikovať pomocou Java Script-u, prípadne ako nastaviť práva, aby Vám control fungoval.

Článok Host Secure, Lightweight Client-Side Controls in Microsoft Internet Explorer ide ešte trochu ďalej. Obšírnejšie popisuje security s obsiahlym popisom ako nastaviť práva, aby control fungoval. Takisto sa v článku dočítate o tom ako ovládať control pomocou Java Scriptu, navyše sa však dozviete, ako z control-u vyvolať udalosť a spracovať ju Java Scriptom.

Takže, ak chcete vytvárať webové aplikácie, ale nechcete použiť ASP.Net, môžete hostovať control-y priamo v IE. Otázna je podpora iných prehliadačov, prípadne starších verzií IE. Predpokladám, že s inými prehliadačmi budete mať smolu, ako je to s IE vôbec neviem. Ovšem, v prípade riešenia pre aplikáciu v rámci Vašej firmy, kde máte kontrolu nad tým, čo majú užívatelia nainštalované a viete aj globálne nastavovať práva (Code Access Security) je toto riešenie celkom použiteľné...

Mohlo by ťa tiež zaujímať

Páčil sa ti príspevok?

Zdieľaj príspevok alebo si ho odlož na neskôr

Sleduj ma

Ak nechceš premeškať príspevky ako je tento, sleduj ma na Twitteri, alebo ak máš RSS čítačku, môžeš sledovať môj RSS kanál.

Komentáre

K tomuto článku nie su pridané žiadne komentáre.

Pridať komentár

Máš niečo zaujímavé povedať k článku? Pridaj to k článku ako komentár. Spam, reklamu alebo inak nerelevantné komentáre okamžite mažem.

Pridanie komentára sa nepodarilo. Oprav si prosím chyby.