Import CSV súboru do Excelu (ak je oddelovač čiarka)

Publikoval Michal Kočí dňa 01.06.2005 o 22:02 v kategórii Office

Ak ste sa stretli s tým, že po importe CSV (Comma Separated Values) súboru do Excelu, v ktorom boli stĺpce oddelené čiarkou (namiesto bodkočiarky) sa Vám dáta zimportovali do jedného stĺpca a nevedeli ste čo s tým, čítajte ďalej...

Až do včera som si myslel, že sa s takým súborom nedá nič robiť, iba pred importom do Excelu nechať nahradiť čiarky bodkočiarkou. Včera, keď som na webe hľadal niečo úplne iné, narazil som na riešenie tohto problému. Či už je toto riešenie všeobecne známe (a ja budem za blba, ktorý po niekoľkých rokoch práce s Excelom toto riešenie objavil), alebo nie, rozhodol som sa zvestovať všetkým, ako na to...

Po importe takéhoto súboru vyzerá list v Exceli nasledovne:

Treba označiť prvý stĺpec a v menu Data vybrať položku Text To Columns

Zobrazí sa známi sprievodca konverziou (nechápem, prečo sa nezobrazí už pri otvorení súboru, žeby som mal niečo nedobre nastavené? V ňom vyberiete možnosť Delimited:

V druhom kroku sprievodcu zaškrtnete možnosť Comma. Možnosť Tab môžete odškrtnúť, ale môžete ju nechať aj zaškrtnutú (ako ja, starý lenivec):

V treťom kroku môžete ešte dodefinovať vlastnosti jednotlivých stĺpcov, ale to nie je potrebné vždy. Po dokončení bude vyzerač list s dátami tak, ako si predstavujete. Aké jednoduché...

Mohlo by ťa tiež zaujímať

Páčil sa ti príspevok?

Zdieľaj príspevok alebo si ho odlož na neskôr

Sleduj ma

Ak nechceš premeškať príspevky ako je tento, sleduj ma na Twitteri, alebo ak máš RSS čítačku, môžeš sledovať môj RSS kanál.

Komentáre

Pavel Piskač dňa 03.06.2005 o 09:48 - RE: Import CSV súboru do Excelu (ak je oddelovač čiarka)

Taky se s tím zlobím, ale to není ci proti tomu, když ze schránky vkládám data oddělená pomlčkou (např. 1965-05-6) a předvídavý EXCEL mi z toho udělá datum. Samozřejmě jen tam kde to datumu vyhovuje. Taky nevim kde to vypnout/nastavit jinak.

JiH dňa 01.07.2005 o 13:05 - RE: Import CSV súboru do Excelu (ak je oddelovač čiarka)

Pokud má soubor koncovku .csv, stane se mi to samé. Také jde ten soubor přejmenovat na .txt a poté v excelu otevřít přes Soubor -> Otevřít a nabídne to samé. Pokud se otevře přes poklepání na soubor, nefunguje to. Díky za tip!

miso kurcik dňa 07.07.2005 o 13:15 - RE: Import CSV súboru do Excelu (ak je oddelovač čiarka)

diiiiiiiiiiiiiiiky, prave si mi zachranil kozu;)

Peto dňa 06.04.2009 o 10:08 - DAKUJEM ZA INFO

ako borec co to pisal DAKUJEEEEEEEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kubko dňa 18.04.2014 o 17:52 - Linťo

asi ťa ľúbim :D tiež som sa s tým trápil ako idiot. neviem prečo to nerozdeľujú takto rovno na stránke keď je to takéto ľahké to obísť. ďakujem ti veľa veľa krát :)

Mifko dňa 19.04.2014 o 12:03 - super

Som rád, že aj po tých rokoch to stále pomáha, by si jeden ani nepomyslel. Ale asi to veľa vraví o tom, ako ten import by šiel drobnosťou vylepšiť :)

Jaro dňa 16.06.2014 o 10:58 - dakujem

nepisal si to nadarmo, tiez po rokoch prace s excelom som si nevedel dat rady j

LENKA dňa 03.05.2015 o 22:21 - Dakujem

Dakujem velmi pekne! Po materskej som to trocha prizabudla a v tom novom exceli som to nevediela najst :-)

kptNemo dňa 20.06.2015 o 06:41 - dobrá rada nad zlato

Teraz mám bankové výpisy priamo v Exceli. Dobrá pomoc, ďakujem.

Milan dňa 01.09.2015 o 15:30 - Konecne

Konečne som našiel spôsob ako prekonvertovať tie nemožné CSV súbory. Nerozumel som, prečo mi pri exporte do excelu vyhadzuje zmesku údajov naprataných v jednej bunke, keď zdroj sľuboval prehľadnú tabuľku. A hľa riešenie je tu :) Vrelé díky.

Nikola dňa 14.06.2016 o 20:30 - pomohlo

dakujem

Pridať komentár

Máš niečo zaujímavé povedať k článku? Pridaj to k článku ako komentár. Spam, reklamu alebo inak nerelevantné komentáre okamžite mažem.

Pridanie komentára sa nepodarilo. Oprav si prosím chyby.