Návrhové vzory použité v .Net Frameworku

Publikoval Michal Kočí dňa 19.07.2005 o 21:11 v kategórii .Net

Času ako vždy málo, chuti ako vždy veľa. Myslel som si, koľko času budem mať mimo semester, ale pravda to rozhodne nie je. Ale už sa mi podarilo dostať sa k júlovému číslu MSDN magazínu a našiel som tam zaujímavý článok...

O tom že návrhové vzory sú použité aj v .Net Frameworku niet pochýb. Článok Behind the Scenes: Discover the Design Patterns You're Already Using in the .NET Framework si rozhodne prečítajte, ak aspoň na jednu z nasledovných otázok odpoviete áno:

  • Ste osoba, ktorá neverí, že v .Net sú použité návrhové vzory?
  • Myslíte si, že návrhové vzory sú viac teória než prax?
  • Pochybujete o zmysle návrhových vzorov?
  • Viete čo to o návrhových vzoroch, ale neviete si predstaviť, kde by sa dali použiť?

Mohlo by ťa tiež zaujímať

Páčil sa ti príspevok?

Zdieľaj príspevok alebo si ho odlož na neskôr

Sleduj ma

Ak nechceš premeškať príspevky ako je tento, sleduj ma na Twitteri, alebo ak máš RSS čítačku, môžeš sledovať môj RSS kanál.

Komentáre

Rene dňa 20.07.2005 o 13:41 - RE: Návrhové vzory použité v .Net Frameworku

Zdravim, ten clanek zase tak dobry neni. Za vsechny lapsy staci zminit jen to, ze v casti, ktera pojednava o vzoru Composite se mluvi spis o prim rekurzi (trida Conntrol obsahujici kolekci ipet instanci tridy Control) nez o neprime rekurzi. Jako typicka ukazka vzoru Composite mi to neprijde...

Mifko dňa 20.07.2005 o 14:21 - RE: Návrhové vzory použité v .Net Frameworku

Nepisal som ze je dobry, ale je zaujimavy :) Este som ho nestihol docitat cely (to je dokaz ze mam ozaj malo casu, tak uz ma niekto polutujte:)), ale myslim ze taketo male nedostatky mu mozeme odpustit ;) Pride mi na tom hlavne zaujimave to, ze sa snazi poukazat kde je ten ktory vzor pouzity v .Net Frameworku - ten vlastne pouzivame denno-denne a vieme si vzory jasnejsie uvedomit. Totiz u niektorych knih o navrhovych vzoroch sa mi zda, ze priklady nie su az tak dobre vyberane, ale to je mozno len nejake moje vnutorne presvedcenie ;)

Pridať komentár

Máš niečo zaujímavé povedať k článku? Pridaj to k článku ako komentár. Spam, reklamu alebo inak nerelevantné komentáre okamžite mažem.

Pridanie komentára sa nepodarilo. Oprav si prosím chyby.