.Net

Pohľad do kuchyne, alebo aké nástroje používam pri vývoji ja

Publikované dňa 15.10.2014 o 21:10 v kategóriach .Net, Node.js a Software

Zbožňujem pohľad do kuchyne, či inak povedané pohľad do zákulisia, keď vidíte čo kuchár používa, ako čo robí, asi aj preto patrí k mojim obľúbeným reštauráciám Vapiano (na Slovensku zatiaľ nie je, ale nájdete ju napríklad vo Viedni či Belehrade). A dnes poodkryjem niečo z mojej kuchyne. Nástroje, ktoré používam pri vývoji aplikácií.

VS2008 zavrie dialóg pri pokuse o nastavenie Code Coverage

Publikované dňa 19.04.2009 o 12:06 v kategórii .Net

To si tak idem zapnúť Code Coverage pre svoje testy, a keď som klikol na záložku Code Coverage v nastavení testov, tak mi Visual Stusio 2008 dialóg zavrelo, bez možnosti nastavenia assemblies, pre ktoré chcem sledovať Code Coverage. Naštastie existuje riešenie, ako tento bug Visual Studio aspoň trochu obísť.

Export celej databázy do XML súboru

Publikované dňa 03.01.2009 o 17:18 v kategórii .Net

Pri zmene domény blogu a s tým suvisiacim aj prechodom k inému poskytovateľovi webhostingu nastal problém - čo s dátami. Dáta som mal v databáze, avšak na webhostingu z nejakého neznámeho dôvodu odstránili webový prístup do databázy. Nevraviac o tom, že aj v dobe, kedy sa cez web dalo pristúpiť k dátam, tak sa nedali rozumne zazálohovať. Takže nakoniec som musel prísť na čo najjednoduchší spôsob, ako dáta dostať z jedného servera na druhý. Nakoniec sa ako najjednoduchší spôsob ukázal export dát do XML.

Zmena domény ASP.Net aplikácie

Publikované dňa 06.12.2008 o 17:35 v kategórii .Net

Po dlhodobých problémoch s free webhostingom som sa konečne odhodlal, zaplatil si doménu a blog som na ňu presunul. Samozrejme, že nechcem dojsť o odkazy na blog za tie roky vybudované, takže trebalo zabezpečiť, aby všetky staré odkazy boli automaticky presmerované na doménu novú.

NHibernate - SQL príkazy do DEBUG okna

Publikované dňa 24.09.2008 o 19:45 v kategórii .Net

Pri vývoji ASP.Net aplikácie používajúcej NHibernate sa z času na čas vyskutne situácia, kedy by bolo dobré odchytiť SQL príkaz, ktorý lezie do databázy. Ak používate MS SQL Server, môžete použiť Profiler, ale rýchlejšie riešenie je presmerovať výstup z konzoly priamo do DEBUG okna.

Nastavenie MS DTC kvôli TransactionScope

Publikované dňa 24.09.2008 o 19:22 v kategórii .Net

Pokiaľ používate TransactionScope a otvoríte dve spojenia voči jednej databázi v rámci jednej transakcie, naštartuje sa distribuovaná transakcia riadená MS DTC. S distribuovanými transakciami nie je žiaden problém, pokiaľ máte korektne nakonfigurované MS DTC a pokiaľ máte na firewalle otvorené potrebné porty.

NHibernate a TransactionScope

Publikované dňa 24.09.2008 o 18:56 v kategórii .Net

Pokiaľ používate NHibernate a rozhodnete sa namiesto jeho transakcií (ITransaction) použiť vstavané riadenie transakcií cez TransactionScope, môžete byť prekvapený, keď zistíte že sa Vám dáta neperzistujú do databázy.

Test run error po zastavení testov vo Visual Studiu 2008

Publikované dňa 07.12.2007 o 11:23 v kategórii .Net

Ak máte vo Visual Studiu 2008 napísané unit testy so zapnutým sledovaním Code Coverage a počas ich debugu ich stopnete, potom Vám ich ďaľšie spustenie bude oznamovať chybu (Test run error).

Extension methods (Rozširujúce metódy) v C# 3.5

Publikované dňa 01.12.2007 o 02:14 v kategórii .Net

Extension methods, osobne ich prekladám ako rozšrujúce metódy, sú ďaľšia nová vlastnosť jazyka c# (niektoré ďaľšie som spomenul v predchádzajúcom príspevku Lambda výrazy a iné nové vlastnosti jazyka c#). Jedná sa o metódy, vďaka ktorým môžeme k existujúcim typom pridať nové metódy (napríklad k typu string by sme mohli pridať metódu Reverse, ktorá by nám vrátila jeho hodnotu odzadu). Jedná sa o silný mechanizmu, no napriek tomu bezpečný, keďže neporušuje základné princípi OOP. V príklade si ukážeme, ako sa dá veľmi jednoducho k ostatným LINQ rozširujúcim metódam pridať aj metóda na stránkovanie.