Silverlight

Silverlight 4 - krajšie zajtrajšky pre RIA aplikácie

Publikované dňa 18.11.2009 o 23:12 v kategórii Silverlight

Microsoft dnes uvoľnil beta verziu Silverlight 4, klasicky na PDC konferencii (mne osobne sa vydávanie softvéru pri príležitosti konferencií vrcholne nepozdáva, evokuje to vo mne dôraz na konkrétny termín než na kvalitu). Aký dopad má toto vydanie na vývoj na poli RIA aplikácií?

Flex a Silverlight - porovnanie konkurenčných technológií

Publikované dňa 04.06.2009 o 22:24 v kategórii Silverlight

Flex, ako konkurenčná platforma Silverlightu je veľmi zaujímavá a ja som sa už dávnejšie rozhodol, že sa pozriem na to, čo zvládne. Tak som sa niekoľko posledných dní venoval štúdiu Flexu a v tomto príspevku by som chcel poukázať na to, čo sa mi na tejto technológií páči a porovnať ju trochu so Silverlightom.

Hostovanie Silvelright v Delphi sa nepodarilo

Publikované dňa 09.05.2009 o 11:53 v kategórii Silverlight

Riešil som integračný scenár, kedy som chcel ukázať zahostovanie Silverlight aplikácie v Delphi aplikácii. Aké však bolo moje prekvapenie, keď sa to nepodarilo...

Prečo je Fullscreen v Silverlighte niekedy nepoužiteľný

Publikované dňa 19.04.2009 o 16:33 v kategórii Silverlight

Mám rád Silverlight a jedna z vecí, ktorá sa mi na ňom páčila od začiatku bola podpora pre Fullscreen mód, teda beh cez celú obrazkovku. Fullscreen však nie je vždy použiteľný tak, ako si človek predstavuje...

Sprostredkovanie inštalácie Silverlightu užívateľom Vášho webu

Publikované dňa 18.01.2009 o 14:37 v kategórii Silverlight

Keď príde na Vašu stránku užívateľ, ktorý nemá nainštalovaný Silverlight, je len na Vás, aby ste mu inštaláciu čo najviac spríjemnili a zjednodušili. Aby jeho zážitok z inštalácie bol transparentný a aby vopred vedel, čo ho čaká, treba si dať obzvlásť záležať na stránke, respektíve jej časti, ktorá bude užívateľovi inštaláciu komunikovať a umožňovať.

Tvorba môjho webu v Silverlighte

Publikované dňa 09.01.2009 o 22:45 v kategórii Silverlight

Pred týždňom či pred dvomi som na web nahral môj web, ktorý je spravený v Silverlighte. Nie je to žiadna obrovská a sofistikovaná aplikácia ani dielo, ktoré by na svete nemalo páru, to nie. Je to však pravdepodobne jedna z prvých Silverlight web stránok, ktorá na Slovensku vznikla. No a v tomto príspevku sa skúsim zhrnúť čo ma viedlo k tomu spraviť web za pomoci technológie Silverlight, čo som si z toho odniesol, aké mám očakávania a aké to vlastne bude mať dôsledky.

Silverlight 2.0 - Vytváranie inštancií ovládacích prvkov v kóde

Publikované dňa 09.05.2008 o 23:52 v kategórii Silverlight

V tomto príspevku si naprogramujeme analógové hodiny a na tomto príklade si okrem vytvárania inštancií ovládacích prvkov v kóde aj použitie časovača či niektoré možnosti práce s textom v Silverlight aplikáciach.

Silverlight 2.0 - Ukladanie dát na strane klienta

Publikované dňa 08.05.2008 o 22:35 v kategórii Silverlight

Nie je nič neobvyklé, že si aplikácia ukladá rôzne nastavenia a iné pomocné súbory na strane klienta, napríklad Windows aplikácia do súboru, webová aplikácia do Cookies. Ako si ukladať dáta na klienta v Silverlight aplikácii je obsahom tohto príspevku.

Silverlight 2.0 - Predanie inicializačných parametrov aplikácii

Publikované dňa 08.05.2008 o 19:51 v kategórii Silverlight

V niektorých scenároch je žiaduce, aby Vaša Silverlight aplikácia bola pri spustení inicializovaná z HTML stránky. Ako jej predať parametre je obsahom tohto príspevku.