Node.js

Chcete sa naučiť programovať serverové aplikácie v Javascripte?

Príďte na moje Školenie Node.js a naučte sa to ľahko a rýchlo.

Notifikácie o počasí, 23 riadková konzolová aplikácia v JavaScripte

Publikované dňa 02.08.2016 o 16:44 v kategóriach JavaScript a Node.js

JavaScript je úžasný a už dávno neslúži len na akési dynamické efekty v prehliadači. Dnes sa v ňom dá naprogramovať všeličo, to som už spomínal v príspevku A víťazom sa stáva... JavaScript. Poďme sa teda pozrieť, ako v ňom na 23 riadkoch naprogramovať nástroj, ktorý zistí aktuálne počasie a zobrazí ho ako notifikáciu operačného systému.

A víťazom sa stáva... JavaScript

Publikované dňa 18.01.2016 o 17:56 v kategóriach Mobilné aplikácie, Node.js, Optimalizácia webu, Raspberry Pi a Web

Váhate, ktorý programovací jazyk sa naučiť, či už ako váš prvý, alebo ako ďalší v poradí? Už nemusíte výhať, odpoveď je jednoduchá - JavaScript. Je to totiž jasný víťaz, či sa vám to páči, alebo nie.

Ako získať SSL certifikát zadarmo cez Let's Encrypt pre váš node.js web

Publikované dňa 07.01.2016 o 18:16 v kategórii Node.js

V máji som tu popisoval, ako získať SSL certifikát zadarmo cez StartSSL. Odvtedy sa situácia ešte zlepšila a už niekoľko týždňov sa dá SSL získať automatizovane a ešte ľahšie cez Let's Encrypt. Dnes sa pozrieme ako na to.

Jednoduché monitorovanie dostupnosti webu a SMS notifikácia v prípade problémov

Publikované dňa 18.07.2015 o 09:00 v kategóriach Node.js a Raspberry Pi

Pokiaľ máte web alebo viacero webov, existujú nástroje, ktoré vám ich budú monitorovať. Ak sa vám však zdajú ako kanón na vrabce, alebo vám nevyhovujú či už kvôli cene, alebo poskytovanej funkcionalite, prečo si nenaprogramovať vlastné riešenie, napríklad v Node.js?

Git deployment Node.js aplikácie na Raspberry Pi

Publikované dňa 16.07.2015 o 09:00 v kategóriach Node.js a Raspberry Pi

Ak používate Git ako verzovací systém pre zdrojové kódy vašej aplikácie, možno ste postrehli, že je docela populárne (a právom) robiť deployment aplikácie práve cez Git. Dnes sa pozrieme ako na to, ak máte Raspberry Pi a na ňom hostujete svoje webové aplikácie.

Node.js, Raspberry Pi a nginx - viac webov na jednom porte

Publikované dňa 14.07.2015 o 09:00 v kategóriach Node.js a Raspberry Pi

Už viete ako nainštalovať Node.js na Raspberry Pi a tiež ako nainštalovať Node.js aplikáciu ako službu. A dnes si ukážeme, ako na Raspberry nainštalovať reverznú proxy nginx, ktorá vám pomôže bežať na jednom porte viacero webov.

Raspberry Pi a prvá Node.js aplikácia

Publikované dňa 12.07.2015 o 19:28 v kategóriach Node.js a Raspberry Pi

V minulom príspevku sme si vytvorili nového užívateľa a nainštalovali sme si na Raspberry Pi najaktuálnejšiu verziu Node.js. Dnes si vytvoríme prvú, veľmi jednoduchú Node.js webovú aplikáciu a nainštalujeme si ju na Raspberry Pi.

Raspberry Pi a inštalácia Node.js

Publikované dňa 09.07.2015 o 17:02 v kategóriach Node.js a Raspberry Pi

Kúpili ste si Raspberry Pi a rozmýšlate, čo s ním vlastne budete robiť? Alebo už v tom máte jasno a chcete si na ňom bežať svoje drobné Node.js projekty? Skvelá voľba a ak neviete, ako Node.js na RPI nainštalovať, čítajte ďalej.

SSL certifikát zadarmo, napríklad pre váš Node.js web

Publikované dňa 17.05.2015 o 19:27 v kategórii Node.js

Rozhodnutie je na vás, ale bežať dnes akýkoľvek web na obyčajnom, nezabezpečenom protokole HTTP zrejme už dnes nie je najšťastnejší nápad. Oveľa lepšie je použiť HTTPS, teda zabezpečený protokol, ktorý chráni dáta, ktoré sa odosieľajú zo zariadení vašich užívateľov ako aj dát, ktoré prúdia k nim. Dnes sa pozrieme, ako jednoducho získať SSL certifikát zadarmo pre vašu doménu. Ten môžete použiť kdekoľvek, napríklad na IIS či pre váš web bežiaci na Node.js.