JavaScript

Chcete sa naučiť programovať serverové aplikácie alebo dynamické webové aplikácie v Javascripte?

Príďte na moje JavaScriptové školenia a naučte sa to ľahko a rýchlo.

Praktický JavaScript (3.) - Lexikálny scope a hoisting

Publikované dňa 18.11.2016 o 19:12 v kategórii JavaScript

Dnes sa pozrieme na lexikálny scope, povieme si čo to je a prečo by sme o ňom mali vedieť, sko s ním súvisí hoisting a čo to ten hoisting vlastne je. Preto ak vám tieto pojmy nič moc nevravia, čítajte ďalej...

Notifikácie o počasí, 23 riadková konzolová aplikácia v JavaScripte

Publikované dňa 02.08.2016 o 16:44 v kategóriach JavaScript a Node.js

JavaScript je úžasný a už dávno neslúži len na akési dynamické efekty v prehliadači. Dnes sa v ňom dá naprogramovať všeličo, to som už spomínal v príspevku A víťazom sa stáva... JavaScript. Poďme sa teda pozrieť, ako v ňom na 23 riadkoch naprogramovať nástroj, ktorý zistí aktuálne počasie a zobrazí ho ako notifikáciu operačného systému.

Praktický JavaScript (2.) - IIFE (Immediately-invoked function expression)

Publikované dňa 30.07.2016 o 21:22 v kategórii JavaScript

Šanca je, že ste o IIFE (Immediately-invoked function expression) už počuli a pravidelne ich používate. Pokiaľ vám však IIFE nič nevraví, podťe sa pozrieť aký jednoduchý no účinný návrhový vzor sa za touto skratkou skrýva a kedy vám môže prísť vhod.

Praktický JavaScript (1.) - Truthy a Falsy vs. true a false

Publikované dňa 29.05.2016 o 13:00 v kategórii JavaScript

V JavaScripte máme boolean dátový týp, ktorý môže nadobúdať hodnoty true a false, to je veľmi podobné aj iným programovacím jazykom. Čo však máme navyše je Truthy a Falsy, čo sú síce podobné hodnoty, ale ich využitie je oveľa širšie. Poďme sa na ne pozrieť.