Rok 2018

Ako na asynchrónny kód v JavaScripte (3.) - async, await

Publikované dňa 24.9.2018 o 09:00 v kategóriach Node.js a JavaScript

V predchádzajúcom príspevku tejto mini série sme sa naučili pracovať s promismi. Dnes sa naučíme používať tzv. async funkcie použitím nových klúčových slov async a await. Pre správne pochopenie async funkcií potrebujete dobrú znalosť promisov, nakoľko sú na nich postavené, preto sme sa im venovali minule a dnes na to nadviažeme.

Ako na asynchrónny kód v JavaScripte (2.) - Promise

Publikované dňa 21.9.2018 o 09:00 v kategóriach Node.js a JavaScript

V minulom diele sme sa pozreli na asynchrónnosť a na riešenie problémov s ňou spojených callbackmi. Dnes sa pozrieme na sľubované promisy - novú triedu, ktorá nám pomôže a spríjemní prácu s asynchrónnym kódom v JavaScripte.

Ako na asynchrónny kód v JavaScripte (1.) - Callbacky

Publikované dňa 19.9.2018 o 09:00 v kategóriach Node.js a JavaScript

Jednou z noviniek v ES2015 sú Promises (prísľuby), ktoré nám pomáhajú s asynchrónnym kódom. Ale než si o nich povieme, musíme pochopiť, čo sa promisy snažia riešiť. Musíme pochopiť, čo je to asynchrónny kód, aké problémy nám spôsobuje a ako sa tieto problémy dajú riešiť callbackmi.

Kde hľadať slovenské a české podcasty?

Publikované dňa 16.9.2018 o 20:00 v kategóriach Audioknihy a Podcasty

Ešte pred časom by platila odpoveď: Vygooglite si ich. Alebo: Choďte na iTunes a prehrabávajte sa medzi stotisíckami podcastov v desiatkach rôznych jazykoch. Veľa šťastia. Dnes je to však úplne, ale úplne jednoduché.

Praktický JavaScript (4.) - Prototypová dedičnosť

Publikované dňa 16.9.2018 o 19:00 v kategórii JavaScript

V JavaScripte neexistuje tradičná objektová dedičnosť, akú poznáte napríklad z jazyku C# či iných. Dedičnosť v JavaScripte ale existuje, volá sa Prototypová Dedičnosť a dnes si ju prakticky vysvetlíme, pretože každý, kto to s JavaScriptom myslí vážne, jej rozumieť jednoducho musí.