Rok 2015

Používame Gulp.js (4) - Spúšťanie úloh v stanovenom poradí

Publikované dňa 12.8.2015 o 11:00 v kategóriach Gulp.js a Optimalizácia webu

V minulom príspevku sme si ukázali, ako optimalizovať náš web a spravili sme si dva tasky, ktoré dnes rozšírime o tretí a zabezpečíme, aby sa spúšťali v správnom poradí. Poďme na to.

Používame Gulp.js (3) - Optimalizácia webu

Publikované dňa 9.8.2015 o 11:00 v kategóriach Gulp.js a Optimalizácia webu

V prvej časti miniseriálu sme si pripravili jednoduchú stránku, v druhej sme si nainštalovali Gulp.js a naprogramovali prvý task. Dnes si doprogramujeme ďalšie tasky, ktorými budeme optimalizovať náš web. Budeme minifikovať, kombinovať a verzionovať štýly a skripty.

Používame Gulp.js (2) - Inštalácia a prvý task

Publikované dňa 6.8.2015 o 11:00 v kategórii Gulp.js

V minulom príspevku sme si pripravili stránku, ktorú chceme vylepšovať a budeme na to používať Gulp.js. Bez väčšieho zdržiavania poďme teda na to.

Používame Gulp.js (1) - Vytvorenie jednoduchej web stránky

Publikované dňa 3.8.2015 o 11:00 v kategórii Gulp.js

Ak ešte nepoužívate skvelý nástroj na automatizáciu - Gulp.js - a chceli by ste, alebo by ste chceli vidieť, s čím vám vie pomôcť, potom je tento mini seriál určený práve pre vás.

Jednoduché monitorovanie dostupnosti webu a SMS notifikácia v prípade problémov

Publikované dňa 18.7.2015 o 11:00 v kategóriach Node.js a Raspberry Pi

Pokiaľ máte web alebo viacero webov, existujú nástroje, ktoré vám ich budú monitorovať. Ak sa vám však zdajú ako kanón na vrabce, alebo vám nevyhovujú či už kvôli cene, alebo poskytovanej funkcionalite, prečo si nenaprogramovať vlastné riešenie, napríklad v Node.js?

Git deployment Node.js aplikácie na Raspberry Pi

Publikované dňa 16.7.2015 o 11:00 v kategóriach Node.js a Raspberry Pi

Ak používate Git ako verzovací systém pre zdrojové kódy vašej aplikácie, možno ste postrehli, že je docela populárne (a právom) robiť deployment aplikácie práve cez Git. Dnes sa pozrieme ako na to, ak máte Raspberry Pi a na ňom hostujete svoje webové aplikácie.

Node.js, Raspberry Pi a nginx - viac webov na jednom porte

Publikované dňa 14.7.2015 o 11:00 v kategóriach Node.js a Raspberry Pi

Už viete ako nainštalovať Node.js na Raspberry Pi a tiež ako nainštalovať Node.js aplikáciu ako službu. A dnes si ukážeme, ako na Raspberry nainštalovať reverznú proxy nginx, ktorá vám pomôže bežať na jednom porte viacero webov.

Raspberry Pi a prvá Node.js aplikácia

Publikované dňa 12.7.2015 o 21:28 v kategóriach Node.js a Raspberry Pi

V minulom príspevku sme si vytvorili nového užívateľa a nainštalovali sme si na Raspberry Pi najaktuálnejšiu verziu Node.js. Dnes si vytvoríme prvú, veľmi jednoduchú Node.js webovú aplikáciu a nainštalujeme si ju na Raspberry Pi.

Raspberry Pi a inštalácia Node.js

Publikované dňa 9.7.2015 o 19:02 v kategóriach Node.js a Raspberry Pi

Kúpili ste si Raspberry Pi a rozmýšlate, čo s ním vlastne budete robiť? Alebo už v tom máte jasno a chcete si na ňom bežať svoje drobné Node.js projekty? Skvelá voľba a ak neviete, ako Node.js na RPI nainštalovať, čítajte ďalej.

SSL certifikát zadarmo, napríklad pre váš Node.js web

Publikované dňa 17.5.2015 o 21:27 v kategórii Node.js

Rozhodnutie je na vás, ale bežať dnes akýkoľvek web na obyčajnom, nezabezpečenom protokole HTTP zrejme už dnes nie je najšťastnejší nápad. Oveľa lepšie je použiť HTTPS, teda zabezpečený protokol, ktorý chráni dáta, ktoré sa odosieľajú zo zariadení vašich užívateľov ako aj dát, ktoré prúdia k nim. Dnes sa pozrieme, ako jednoducho získať SSL certifikát zadarmo pre vašu doménu. Ten môžete použiť kdekoľvek, napríklad na IIS či pre váš web bežiaci na Node.js.