Rok 2014

Spravte si krajšie screenshoty vašej Android aplikácie. Alebo si spomaľte rýchlosť internetu.

Publikované dňa 19.10.2014 o 22:51 v kategórii Mobilné aplikácie

Pokiaľ nerobíte screenshoty priamo na mobilnom telefóne (na čo môžete mať skvelý dôvod), ale radšej robíte screenshoty na emulátore, spravte si ich krajšie. A mimochodom, skúšali ste už vašu aplikáciu pri ozaj pomalom pripojení?

Zaručený tip, ako ušetriť na knihách

Publikované dňa 16.10.2014 o 16:06 v kategórii Audioknihy

Knihy nie sú zrovna lacné, ale keď vám prinášajú radosť a neviete si bez nich predstaviť život, rovnako ako ja, tak mám pre vás jeden zaručený tip, ako ušetriť.

Pohľad do kuchyne, alebo aké nástroje používam pri vývoji ja

Publikované dňa 15.10.2014 o 23:10 v kategóriach .Net, Software a Node.js

Zbožňujem pohľad do kuchyne, či inak povedané pohľad do zákulisia, keď vidíte čo kuchár používa, ako čo robí, asi aj preto patrí k mojim obľúbeným reštauráciám Vapiano (na Slovensku zatiaľ nie je, ale nájdete ju napríklad vo Viedni či Belehrade). A dnes poodkryjem niečo z mojej kuchyne. Nástroje, ktoré používam pri vývoji aplikácií.

Publikovanie mobilnej aplikácie do App Store a Google Play

Publikované dňa 7.6.2014 o 00:45 v kategórii Mobilné aplikácie

V predchádzajúcich príspevkoch som sa venoval popisu vývoja mobilných aplikácií pomocou Cordovy. Vysvetlil som čo to je, ako to funguje, ako rozšíriť funkcionalitu cez pluginy či aké problémy vás môžu postrehnúť pri portovaní na inú platformu. Čo však, keď už aplikáciu máte? Ako ju dostanete do App Store a Google Play?

Aké to je na bežeckom kempe alebo 5 dôvodov prečo by ste mali ísť nabudúce aj vy...

Publikované dňa 3.6.2014 o 21:03 v kategórii Behanie

Od utorkového večera až do nedeľného obeda sa konal na Štrbskom plese bežecký kemp Tatry 2014, ktorého som sa zúčastnil a rozhodol som sa tu spísať ako bolo a hlavne prečo by ste mali nabudúce ísť aj vy. Teda za predpokladu, že radi beháte.

Skúsenosť s portovaním Cordova/PhoneGap mobilnej aplikácie z iOS na Android

Publikované dňa 17.5.2014 o 15:08 v kategórii Mobilné aplikácie

Keď som začal písať o vývoji mobilných aplikácií cez Cordovu (PhoneGap), mal som za sebou skúsenosti s vývojom pre iOS. Výhoda tohto typu aplikácií má byť najmä v podpore viacerých operačných systémov a keďže vieme, že veľa Audiolibrix zákazníkov používa Android, ďalším logickým krokom bol vývoj Android verzie aplikácie. Tá je hotová a dnes sa pozriem na niektoré veci, ktoré bolo treba riešiť, môže vám to dať predstavu, či je tak jednoduché portovať aplikáciu pre ďalšiu platformu...

Prepadol som audioknihám... a vy by ste mali tiež...

Publikované dňa 3.5.2014 o 16:47 v kategóriach Audioknihy a Behanie

Asi pred rokom a pol som začal počúvať audioknihy. Dovtedy som o nich tušil, ale stále som ich mal za menejcenné a rovnako ako ďalší ludia, čiastočne som ich mal spojené s ľuďmi s poruchou zraku. Ej, ako som sa mýlil...

Zdieľanie mobilného internetu na cestách alebo používate už MiFi?

Publikované dňa 25.4.2014 o 23:08 v kategórii Ostatné

Často cestujem a relatívne často sa vyskytujem v Rakúsku. Dátový roaming je ešte stále niečo, čím nás operátori trestajú a tak je obvykle lacnejšie a lepšie kúpiť si lokálnu SIM kartu s internetom. Len ako ho potom používať, najlepšie na viacerých zariadeniach? Predsa cez MiFi...

Ladíme Cordova/PhoneGap mobilnú aplikáciu

Publikované dňa 23.4.2014 o 20:59 v kategórii Mobilné aplikácie

Máte aplikáciu rozrobenú a niečo nefunguje. Alebo nefunguje presne tak, ako by malo. Alebo sa s niečím trápite a potrebovali by ste detailnejšie vidieť, čo presne sa vám v aplikácii deje. Áno, nastal čas ladenia (debugovania).

Keď čítačku elektronických kníh, tak len Kindle

Publikované dňa 21.4.2014 o 17:13 v kategórii Čítačky

Asi pred rokom som sa musel rozlúčiť s mojou čítačkou Cybook Opus (písal som o nej tu a rok na to tu). Nakoniec odišiel displej, najprv pár riadkov, potom celý. Holt, elektronika dnes nie je stavaná na dlhú životnosť. A keďže čítačku som chcel, nastal čas kúpiť si novú. Voľba bola jasná - Kindle.

Cordova respektíve PhoneGap pluginy - pre vývoj mobilných aplikácií pre iOS a Android

Publikované dňa 19.4.2014 o 13:11 v kategórii Mobilné aplikácie

Ako som sľúbil, tentokrát sa pozrieme na pluginy. So samotným PhoneGapom získate sadu pluginov, ktoré sa vám zídu pri vývoji bežných mobilných aplikácií a pokiaľ vám tieto nestačia môžete si napísať pluginy vlastné...

Aplikácia pre iOS cez PhoneGap - HTML aplikácia

Publikované dňa 13.3.2014 o 14:51 v kategórii Mobilné aplikácie

V minulom príspevku som v skratke popísal čo je to PhoneGap/Cordova - že v takejto aplikácii je iba full screen prehliadač stránok, v ktorom beží vaša aplikácia. Dnes na to nadviažme a povieme si viac...

Aplikácia pre iOS (iPhone, iPad) cez PhoneGap / Cordovu

Publikované dňa 2.3.2014 o 00:22 v kategórii Mobilné aplikácie

Pred pár dňami som dokončil svoju prvú aplikácie pre iOS. Rozhodol som sa na vývoj použiť PhoneGap respektíve Cordovu a povedal som si, že o vývoji mobilných aplikácií napíšem aj sem na blog, pre prípad, že by to niekoho zaujímalo.