Generovanie SQL scriptu z MS SQL Server-ovej databázy (C#)

Publikoval Michal Kočí dňa 30.3.2005 o 21:50 v kategórii .Net

Ak chcete vygenerovať SQL script MS SQL Server-ovej databázy (teda fyzický model databázy), potom Vás pravdepodobne bude zaujímať / poteší článok Build a C# SQL Server Database Export Utility (autor: Peter A. Bromberg; server: EggHeadCafe.Com).

Peter sa trochu vŕtal v súboroch, ktoré sa Vám na počítač nainštalujú, keď si nainštalujete webovú aplikáciu SQL Server Web Data Administrator (od Microsoftu) a objavil assembly (SQLAdmin.dll), ktorá obsahuje triedy, s ktorých pomocou viete SQL script jednoducho získať (vygenerovať).

Navyše, Peter spravil Windows Forms front-end aplikáciu a ponúka ju k voľnému stiahnutiu (link na konci uvedeného článku). Ak teda potrebujete exportovať SQL kód z SQL servera, potom v ňom pravdepodobne nájdete dosť inšpirácie.

Mohlo by ťa tiež zaujímať

Páčil sa ti príspevok?

Zdieľaj príspevok alebo si ho odlož na neskôr

Sleduj ma

Ak nechceš premeškať príspevky ako je tento, sleduj ma na Twitteri, alebo ak máš RSS čítačku, môžeš sledovať môj RSS kanál.

Komentáre

K tomuto článku nie su pridané žiadne komentáre.

Pridať komentár

Máš niečo zaujímavé povedať k článku? Pridaj to k článku ako komentár. Spam, reklamu alebo inak nerelevantné komentáre okamžite mažem.