Informujte web browser o existencii RSS kanála

Publikoval Michal Kočí dňa 23.10.2006 o 12:24 v kategórii Web

Keďže Microsoft uvolnil Internet Explorer 7, ktorý okrem iného prináša podporu RSS, je na zamyslenie, či okrem Vášho RSS kanála a odkazu na neho dávate informáciu o RSS najavo aj prehliadaču. Totiž, to že máte na stránke odkaz na RSS feed je jedna vec, druhá je aby aj browser zaregistroval, že Vaša stránka RSS Feed obsahuje.

Browseru existenciu RSS-ka dáte najavo jednoducho, jediným riadkom:

<link rel="alternate" title="Mifkov Blog" href="Rss.ashx" type="application/rss+xml">

Tento riadok umiestnaný v hlavičke stránky (element head) zabezpečí, že webové prehliadače zaregistrujú že Váš web obsahuje aj RSS feed a ponúknu Vám jeho odber. Odskúšané a funkčné v IE7.

Mohlo by ťa tiež zaujímať

Páčil sa ti príspevok?

Zdieľaj príspevok alebo si ho odlož na neskôr

Sleduj ma

Ak nechceš premeškať príspevky ako je tento, sleduj ma na Twitteri, alebo ak máš RSS čítačku, môžeš sledovať môj RSS kanál.

Komentáre

rony dňa 23.10.2006 o 16:00 - o svojom RSS ste mali dat vediet uz davno :-)

Ten riadok sa oplatil napchat do stranky uz pred viac ako rokom ;-)

Mifko dňa 23.10.2006 o 23:48 - re: o svojom RSS ste mali dat vediet uz davno :-)

to rony: hej, mozno keby ma niekto informaciou predbehol, tak uz tak davno spravim. respektive, isto ma niekto predbehol, ale nie v tych blogoch, ktore citam. na prvy pohlad je to drobnost, ale pre navstevnika isto prijemna vec. RSS je nadherna ukazka ako jednoduchy napad dokaze usetrit cloveku kopec, ale ozaj kopec casu. a teraz som to inak skusil vo firefoxe a ten to samozrejme tiez zerie, pekne v riadku s url sa zobrazi ikonka rss feedu, je to cool ;)

Pridať komentár

Máš niečo zaujímavé povedať k článku? Pridaj to k článku ako komentár. Spam, reklamu alebo inak nerelevantné komentáre okamžite mažem.