Generovanie "dummy" textu pre testovacie účely

Publikoval Michal Kočí dňa 4.10.2006 o 07:45 v kategórii Web

Isto to poznáte. Programujete webovú aplikáciu a potrebujete nadizajnovať webovú stránku. Potrebujete pripraviť kaskádové štýly pre jednotlivé elementy HTML dokumentu a celé si to skúšate nad nejakými dátami, napríklad z databázového servera. Lenže, ako to už pri vývoji býva, testovaciu databázu obvykle máte prázdnu a napĺňať ju dátami zrovna nie je programátorský sen. Vyplniť zopár krátkych polí nie je problém, čo však s napĺňaním textových polí s väčšou dĺžkou?

Pomoc je snadná. Nechajte si vygenerovať zopár slov, odstavcov či odrážok "dummy" textu (pre Vás bezvýznamného textu) Lorem Ipsum. Lorem Ipsum je "dummy" text, ktorý sa používa od 15. storočia a na naplnenie polí typu varchar(max) či text je veľmi vhodný. Preto ak Vás tento problém trápi, nechajte si Lorem Ipsum vygenerovať.

Mohlo by ťa tiež zaujímať

Páčil sa ti príspevok?

Zdieľaj príspevok alebo si ho odlož na neskôr

Sleduj ma

Ak nechceš premeškať príspevky ako je tento, sleduj ma na Twitteri, alebo ak máš RSS čítačku, môžeš sledovať môj RSS kanál.

Komentáre

K tomuto článku nie su pridané žiadne komentáre.

Pridať komentár

Máš niečo zaujímavé povedať k článku? Pridaj to k článku ako komentár. Spam, reklamu alebo inak nerelevantné komentáre okamžite mažem.