Hello World v skoro 200 rôznych (programovacích) jazykoch

Publikoval Michal Kočí dňa 12.7.2005 o 00:41 v kategórii Web

Asi neexistuje programátor, ktorý by nepoznal, ba dokonca si dovolím tvrdiť nevyškúšal si naprogramovať program "Hello World" aspoň raz v živote v nejakom programovacom či inom jazyku. Ja k takým tiež patrím a možno aj preto som bol nasledovnou stránkou docela zaskočený... Stránka, ktorá obsahuje zdrojový kód pre približne 200 programovacích (ale aj iných) jazykov mi vyrazila dych...

V uvedenom počte jazykov sa nachádzajú pre mňa samozrejmé jazyky ako C#, C++, Clipper, Delphi, Pascal, Visual Basic; nachadza sa tu aj zdrojový kód pre skriptovacie jazyky ako JavaScript alebo WSH. Nachádza sa tu aj Hello World v niekoľkých ľudských jazykov (vrátane češtiny a slovenčiny). Úplne ma však zaklincovalo, keď som našiel Hello World aj pre SQL alebo Turingov stroj :). Rozhodne si nenechajte stránku The Hello World Collection újsť. A keď by ste v nej nejaký jazyk nenašli, skúste aj niekoľko rokov neaktualizovanú, napriek tomu tiež nabitú stránku Hello, World! Page.

Mohlo by ťa tiež zaujímať

Páčil sa ti príspevok?

Zdieľaj príspevok alebo si ho odlož na neskôr

Sleduj ma

Ak nechceš premeškať príspevky ako je tento, sleduj ma na Twitteri, alebo ak máš RSS čítačku, môžeš sledovať môj RSS kanál.

Komentáre

tina dňa 24.1.2006 o 20:09 - RE: Hello World v skoro 200 rôznych (programovacích) jazykoch

http://de.wikipedia.org/wiki/Esoterische_Programmiersprache srande je napr. ook! alebo chef

Mifko dňa 27.1.2006 o 10:54 - RE: Hello World v skoro 200 rôznych (programovacích) jazykoch

Tina, super stranka! Ook je skvele, tiez sa mi lubi Piet, programovat zakreslovanim farebnych pixelov, to uz vyzaduje silny zaludok :)

Pridať komentár

Máš niečo zaujímavé povedať k článku? Pridaj to k článku ako komentár. Spam, reklamu alebo inak nerelevantné komentáre okamžite mažem.