SQL Server 2005 Reporting Services - Report Builder

Publikoval Michal Kočí dňa 3.6.2005 o 00:05 v kategórii SQL

V Reporting Services 2005 bude jedna novinka - Report Builder. Jedná sa o nástroj, ktorý umožní užívateľom vytvárať si reporty na základe modelu, ktorý im pripraví niekto skúsenejší nástrojom Model Designer...

Celý proces by mal prebiehať približne takto:

1) Skúsený užívateľ pripraví biznis model nad databázovým modelom vo Visual Studiu V Model Designeri, ponastavuje rôzne properties a model vypublikuje.

2) Bežný užívateľ sa pripojí k Reporting Services a vyberie si, že chce navrhnúť report. Otvorí sa mu Report Builder. Ak tento nemá nainštalovaný, tak sa mu nainštaluje.

3) Bežný užívateľ v jednoduchom grafickom rozhraní metódou Drag And Drop vyskladá report, pozrie si výsledok v Preview móde a keď dosiahne to, čo potreboval, zostavu vypublikuje späť do Reporting Services.

4) Akýkoľvek užívateľ, ktorý bude mať potrebné práva si môže pozrieť daný report.

Dosiahne sa tak jedna podstatná vec - Bežný užívateľ bude ušetrný od písania pre neho zložitých SQL príkazov, správca prípadne programátor bude ušetrený od návrhu X rôznych reportov. Len aby si na Report Builder užívatelia ozaj zvykli...

Ak si to stále neviete predstaviť (ani ja som nevedel), zhliadnite video Developing a Model for Report Builder and End-user Report Authoring. Jedná sa o približne 20 minútové video, kde sa Vám dostane aj popis, aj ukážka. Ak budete mať problém a nebudete hovorovej angličtine rozumieť, prípadne sa Vám zdá video príliš dlhé (alebo dátovo veľké), prečítajte si Prepis - Transcript: Developing a Model for Report Builder and End-user Report Authoring

Mohlo by ťa tiež zaujímať

Páčil sa ti príspevok?

Zdieľaj príspevok alebo si ho odlož na neskôr

Sleduj ma

Ak nechceš premeškať príspevky ako je tento, sleduj ma na Twitteri, alebo ak máš RSS čítačku, môžeš sledovať môj RSS kanál.

Komentáre

K tomuto článku nie su pridané žiadne komentáre.

Pridať komentár

Máš niečo zaujímavé povedať k článku? Pridaj to k článku ako komentár. Spam, reklamu alebo inak nerelevantné komentáre okamžite mažem.