Zobrazenie vertikálneho scrollbaru vo Firefoxe

Publikoval Michal Kočí dňa 8.1.2008 o 14:43 v kategórii Web

Pri dizajnovaní nového layoutu pre jeden web som si všimol, že mi web pri preklikávaní z jednej stránky na druhú "ulietava". Každá stránka má rovnakú šírku a je vycentrovaná na stred, napriek tomu mi jedna stránka ulietavala vľavo. Iba vo FireFoxe. Najprv som si myslel, že mám niečo vadné v CSS, ale po intenzívnom preklikávaní sa medzi dvomi stránkami som si všimol, že na stránke kde mi obsah ulietava doľava je zobrazený vertikálny scrollbar a na druhej nie.

Problém identifikovaný

Problém bol teda identifikovaný a je vidieť na nasledujúcich dvoch obrázkoch. Kým na prvom scrollbar je, na druhom nie je, lebo nie je dôvod scrollovať. Toto chovanie je však rozdielne od Internet Explorera, ktorý scrollbar zobrazí vždy.

Riešenie

Riešením je nastaviť v CSS aby scrollbar bol vždy zobrazený. Jedno z možných riešení je:

:root {
  overflow-y: scroll !important;
}

Výsledkom je vždy zobrazený scrollbar nehľadiac na to, či je čo skrolovať alebo nie. Samozrejme, ak nie je čo skrolovať tak scrollbar nie je možné použiť. Dôležité však je, že je zobrazený a že už nedochádza k ulietavaniu stránky vľavo. Výsledok vidno na nasledovnom obrázku (druhý obrázok je zduplikovaný zhora, kedy scrollbar vidieť nebolo aby ste si mohli porovnať zmenu):

Osobne som zas a znova rozčarovaný nad rozdielnym defaultným chovaním prehliadačov. Našťastie sa aspoň tento problém podarilo jednoducho obísť.

Mohlo by ťa tiež zaujímať

Páčil sa ti príspevok?

Zdieľaj príspevok alebo si ho odlož na neskôr

Sleduj ma

Ak nechceš premeškať príspevky ako je tento, sleduj ma na Twitteri, alebo ak máš RSS čítačku, môžeš sledovať môj RSS kanál.

Komentáre

K tomuto článku nie su pridané žiadne komentáre.

Pridať komentár

Máš niečo zaujímavé povedať k článku? Pridaj to k článku ako komentár. Spam, reklamu alebo inak nerelevantné komentáre okamžite mažem.